Úvod  /  Informace  /  Aktuality

Skvělou atmosféru Mini Karlovské zažil rekordní počet dětí

29. leden 2017

Nádherné počasí, parádně zmrzlá stopa a fandící diváci na trase udělali ve Velkých Karlovicích neskutečnou atmosféru. Mini Karlovské se účastnil rekordní počet dětí. Do stopy páteční Mini Karlovské vyjelo 221 dětí ze všech koutů České republiky.

Starosta Velkých Karlovic Miroslav Koňařík byl s dětským závodem nadmíru spokojen: ,,Dnešní závody byly parádní. Počasí nám přeje, takže děti měly na závody krásné podmínky. Přes noc promrzla stopa, takže jim to jelo hodně rychle. Děti byly šikovné, musím je pochválit."

Závodu se účastnily jak jednotlivci, tak i týmy jednotlivých škol z okolí v rámci Karlovského poháru mládeže. Nadšení bylo vidět nejen na závodnících, ale i na fandících rodičích, spolužácích a kamarádech.

,,Jezdím sem do Karlovic každý rok, moc se mi líbí, jak tu všichni fandí. Dneska se mi jelo moc dobře," řekla jedna z vítězek Mini SkiTour.

,,Diváci udělali úžasnou atmosféru! Už se moc těšíme na zítřejší dospělé závody. Trať je přichystaná a počasí má být zítra skvělé stejně jako dnes. Závodníci se mají na co těšit," říká pan starosta.

Předpověď hlásí -6°C a jasné počasí po celé dopoledne. Závodníci na 10, 25 i 50 kilometrů startují v zítra v 10 hodin. Běžkaři, kteřé ještě nejsou přihlášeni na zítřejší závod, se mohou zaregistrovat i na místě v ZŠ Velké Karlovice od 07.00 do 9.30.